ورود سه نژاد جدید کبک به مرکز آسو از کشور فرانسه

 

مرکز آسو در پی مذاکره با یکی از بزرگترین واحد های پرورش کبک  و قرقاول در کشور فرانسه برای سال آینده سه نژاد جدید کبک را وارد ایران می کند:

 از جمله :کبک روفا یا ردلگ،کبک باربارا ،کبک خاکستری،و چندین نژاد قرقاول شامل: قرقاول سیاه،قرقاول سنتی فرانسه،قرقاول مارسی

ضمنا مرکز در حال مطالعه بر روی قرقاول خزری که یکی از بهترین قرقاول های دنیا از لحاظ زیبایی و چابکی در پرواز است می باشد. این پرنده در اروپا و آمریکا دارای طرفداران زیادی است به طوری که به آن KING-TUNDER می گویند. و بسیاری از مزارع شکار اروپا و امریکا در صدد خرید این پرنده و پرورش آن در مزارع خود هستند.

هدف این برنامه در اصل برای حفظ نژاد خالص این گونه ارزشمند و در معرض انقراض می باشد است .چون با وارد کردن قرقاولهای گردن حلقه ای به ایران از اروپا و فرار و آزاد سازی برخی از این پرندگان در طبیعت شمال ایران با این نژاد ترکیب شده و در آینده نه چندان دور زیبایی  و نژاد بی نهایت زیبایی قرقاول خزری بعد از شکار بی رویه به دلیل اختلات با گونه خارجی از بین خواهد رفت و  فرزندان ما در طبیعت دیگر شکوه نژاد خالص خزری را نخواهند دید.

برنامه کاملی هم در مورد پرورش کبک دری در دست مطالعه این مرکز هست که به یاری خداوند اطلاعات کامل در سایت این مرکز قرار خواهد گرفت.

 

 

آمار بازدید کنندگان

امروز
دیروز
این ماه
مجموع
123
155
5066
397707

آیپی شما » 18.232.125.29
Server Time: 2020-02-19 22:04:45